درباره ما

 

به نام خداوند بخشنده ومهربان

بیماری ام. اس یکی از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب بوده و حدود ۶۰.۰۰۰ نفر در ایران به آن مبتلا هستند. این بیماری با درگیری قسمت های مختلف سیستم اعصاب مرکزی مشخص می گردد. زنان تقریبا دو برابر مردان به این بیماری مبتلا می شوند و بیشترین میزان بروز این بیماری در بازه سنی۲۰ تا ۴۰ سالگی است. تقریبا همزمان با سنینی که افراد می‌خواهند کسب و کاری را آغاز نمایند.
بیماری ام. اس برخی از مبتلایان را دچار محدودیت های حرکتی و مشکلات حسی می کند و به خاطر همین محدودیت ها و مشکلات ایشان (توان خواهان) از یافتن فرصت های شغلی مناسب و کسب درآمد محروم می باشند. افزون بر آن، هزینه های گزاف دارو و درمان شرایط اقتصادی را بر ای ایشان سخت و طاقت فرسا نموده است؛ لذا کسب یک کار مناسب و داشتن در آمد هم در کاهش مشکلات معیشتی ایشان و هم به لحاظ روانی در ارتقاء روحیه ایشان برای مواجهه با بیماری بسیار تاثیرگذار است.
افزون بر بیماران ام اس بخشی دیگر از مبتلایان سایر بیماریهای هستند که با چنین مشکلاتی مواجه هستند از اینرو برای کار آفرینی و اشتغال که از دغدغه های جدی بیماران است این نیاز احساس می شد که موضوع می بایست بصورت تخصصی مورد بررسی و اقدام قرارگیرد لذا بررسی ها ، مشورت ها و رایزنی های بسیاری به انجام رسید و خوشبختانه این تلاش ها به ثمر نشست و اکنون خرسندیم که به یاری خداوند ، همت تنی چند از توان خواهان و پشتیبانی برخی از افراد نیکو کار این امکان حاصل شد تا یک سازمان مردم نهاد(NGO) با هدف توانمند سازی توان خواهان و ایجاد فرصت های شغلی برای ایشان در شهر بجنورد و استان خراسان شمالی تاسیس گردد.
این سازمان به نام پیوند مهر بخش اترک فعالیت خود را آغاز نموده تا پیوندی بین توانمندی ها و استعدادهای بیماران با نیازهای جامعه باشد و امید است بتوانیم توان خواهان را توانمند و کار آفرین ساخته و بازاری برای کالاها و خدمات ایشان فراهم نماییم.